Tesis Güvenlik Belgesi İçin Güvenlik Görevlisi Çalıştırılması Zorunlu Mu? Kaç Güvenlik Görevlisi Çalıştırılmalı?

Tesis Güvenlik Belgesinin alınabilmesi için tesis içerisinde firmanıza ait özel güvenlik görevlisi çalıştırılması zorunludur.

Tesis Güvenlik Belgesi başvurusunda Özel Güvenlik Görevlisi çalıştırıldığına dair Özel Güvenlik Görevlisi Hizmet Sözleşmesi veya Özel Güvenlik İzin Belgesi dosyaya konulması gerekmektedir.

Tesis Güvenlik Belgesi kapsamında Tesis çevresindeki bütün sahayı sürekli olarak denetim altında bulundurmak için, yeteri kadar nöbetçi/kamera sistemi bulundurulmalı, tesis çevresi aydınlatılmalıdır.

Personel ve araç giriş kontrolü, özel güvenlik teşkilâtı tarafından yapılmalı ve tesise giriş yerleri sınırlı olmalıdır.

Tesis Güvenlik Belgesi için Kaç Güvenlik Görevlisi Çalıştırılmalıdır?

Tesis Güvenlik Belgesi alınabilmesi için tesiste güvenlik görevlisi çalıştırılması gerektiğini söylemiştik. Kaç Güvenlik görevlisi çalıştırılması ile ilgili olarak tesis eğer tek vardiya olarak çalışıyorsa en az bir güvenlik görevlisi ile anlaşması gerekmektedir. Yalnız burada bir kişi ile anlaşılması durumunda yıllık izinler ve hastalık geçici iş görememezlik gibi durumlar için yedek olarak özel güvenlik görevlisi hazır bulundurulmalıdır.

iki vardiya çalışan tesis için en az 2 güvenlik görevlisi ile anlaşarak her vardiyada bir güvenlik görevlisi hazır bulundurulmalıdır.

üç vardiya çalışan tesis için ise her vardiyada en az bir güvenlik görevlisi olacak şekilde toplam en az üç güvenlik görevlisi çalıştırılması gerekmektedir.

Özel güvenlik görevlisi için özel şirketlerden hizmet alınabilir mi?

Kesinlikle evet. en ucuz ve kolay yöntemlerden biri olan özel güvenlik görevlisi hizmeti özel güvenlik şirketlerinden alınması hem daha kolay olacak olup hemde daha ucuza hizmet almanız söz konusu olacaktır.

5 1 vote
Article Rating

Bunları da sevebilirsiniz

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Konuşmaya Başla
Biz Buradayız
Merhaba
Yardımcı Olmamızı İstermisiniz?