Tesis Güvenlik Belgesi için güvenlik kamerası gerekiyor mu? Güvenlik kamerası nasıl olmalıdır.

Tesis Güvenlik Belgesi kapsamında tesis çevresindeki bütün sahayı sürekli olarak denetim altında bulundurmak için, yeteri kadar nöbetçi/kamera sistemi bulundurulmalı, tesis çevresi aydınlatılmalıdır.

Kamera sayısı belirtilmemiş olup, sahanın bütününü kontrol altında tutmaya yetecek kadar kamera sistemi olmalıdır.

Güvenlik Kamera Sistemleri güvenlik çözümlerinin en temel unsurlarından biridir. Yıllardır kullanılan farklı teknolojiler sayesinde Güvenlik Kamera sistemleri Güvenlik unsurunun en temel taşlarını oluşturmaktadır. Güvenlik ve Kamera Sistemlerinin en temel oluşumu gerçekten bir binayı izleyerek korku uyandırmak veya olası bir tehlike veya saldırı durumunda saldıranı izliyormuş hissi vermek üzeredir. 

Tesis Güvenlik Belgesinde Güvenlik Kamerasının İzleme Yapacağı Alanın Aydınlatması Nasıl Olmalıdır?

  • Güvenlik Kamerasının konulacağı yerin ışık konusunda güçlü ve kuvvetli bir ışık kaynağına ihtiyacı olacaktır. Eğer ışık kaynağınız yetersiz olursa Güvenlik Kamerası Doğru Kayıt yapamayacaktır. Güvenlik Kamera sının üstünde bulunan LED’ler ne kadar fazla olsa bile doğru ve net bir görüntü almak istiyorsanız. Güvenlik Kameramızı koyduğumuz yerin arka kısmından kayıt yapılan alanı ışıklandırmak doğru tercih olacaktır.

Güvenlik Kamerasında Lens Seçimi?

  • Güvenlik Kameranızda Lens Seçimi önemli bir unsurdur. Farklı kameralar için Lens Çeşitleri mevcuttur. Bunlar oto iris Lensler, Oto iri varifocal Lensler, varifocal Lensler veya Sabit Lensler’dir. Kameranın çekim yapacağı ortama göre uygun özellikli Lens kullanılması gereklidir. Lensler’de kendi içlerinde Derecelere ayrılmaktadır. 3,6 mm, 4 mm vb. Lens açıları bulunmaktadır. 3,6 mm lensler 8 veya 10 mm lenslere göre daha dar açıyla bakış yapar. Daha fazla noktayı görmenize olanak sağlar. Fakat Güvenlik Kamerası 3.6 mm lensle Nesneleri daha uzak göstermektedir. Daha Yakın bir Nesne Kamera dan görmek istiyorsak 6 veya üzeri Kamera Lensi kullanmamız faydalı olacaktır. Oto iris lensler, Güvenlik Kamerasına gelecek doğrudan ışıkları absorve ederek. Kendi merceğini ayarlamaya olanak sağlamaktadır.

 Güvenlik Kamerası Kayıt Cihazı Seçerken?

  • Güvenlik Kameralarından Gelen Bilgilerin Depolandığı verilerin saklandığı ünitelerdir. Kayıt Cihazları DVR Kayıt kartları ve DVR Kayıt cihazları olmak üzere 2 seçeneklidir. DVR Kayıt Cihazları Profesyonel Kayıt yapan ürünlerdir. DVR Kayıt kartları Bilgisayar üzerinden Güvenlik Kameralarından gelen bilğileri bilgisayara Depolayan yardımcı ürünlerdir. Kayıt Kartları seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli husus Frame yani kayıt hızlarıdır. Güvenlik Kamerası Kayıt cihazları Kayıt ve izleme olamak üzerede Frame’leri ayrılmaktadır. Eğer Güvenlik Kamera Kayıt Cihazının kayıt hızı (Frame) düşük olması durumunda Kayıtları donuk donuk izlemenize sebep olacaktır. Güvenlik Kamerası Kayıt cihazlarındaki diğer bir husus ise Kayıt formatlarıdır. Günümüzdeki en son teknoloji Kayıt Formatları H264 kayıt formatıdır. Bunun Yanısıra Güvenlik Kamera Kayıt Cihazları Ses özelliği,uzaktan erişim özelliği, PDA Desteği, USB Yedekleri ve bunun gibi birçok seçenekleri bulunmaktadır.
0 0 votes
Article Rating

Bunları da sevebilirsiniz

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Konuşmaya Başla
Biz Buradayız
Merhaba
Yardımcı Olmamızı İstermisiniz?